Përqark

Të fundit

thumb image

Kjo është mosha e duhur për të aplikuar botoks parandalues, sipas dermatologëve

Pikkom

Për natyrën e lajmeve të sotme nuk është më surprizuese që: Njerëzit janë zyrtarisht të interesuar në trajtime injektuese. Sipas Shoqërisë Amerikane të Ndërhyrjeve Plastike, gjatë vitit të fundit janë kryer rreth 7 milion proçedura injektimi duke përfshirë botoks. Dhe ky numër vazhdon të rritet. Sipas ekspertëve, vihet re një rritje e numrit të pacientëve […]

thumb image

Dremitjet e shkurtra ju bëjnë më të lumtur sipas shkencës

Pikkom

Studiuesit kanë zbuluar një lidhje mes dremitjeve të shkurtra dhe lumturisë, a thua se ishte e nevojshme ta mësonim nga studimet. Të fjeturit, në përgjithësi sjell një sërë përfitimesh duke filluar nga shtimi i produktivitetit e deri me mbrotjen ndaj sëmundjeve të zemrës. Por, tani na del që një dremitje e shkurtër ka edhe pluse […]

thumb image

Mungesa e magnezit në organizëm: 9 Simptoma dhe 9 ushqime të nevojshme

Pikkom

Edhe pse të gjithë e dimë se çfarë është magnezi, shumë mund të mos e dinë se sa i rëndësishëm është për organizmin e njerëzve. I përfshirë në mbi 300 proçese metabolike të organizmit, magnezi gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në transportimin e kalçiumit nëpër membranën e qelizës. Organizmi tregon një sërë simptomash kur […]

thumb image

5 gjëra që duhet t’i dini përpara se të prisni flokët

Pikkom

Nëse keni flokë të gjatë, vera mund t’ju shtyjë t’i prisni. Nuk mjafton që tashmë i kanë prerë të njohura si Jennifer Lawrence apo Scarlett Johansson. Duhet të dimë se si mund ta bëjmë tonin këtë stil. Për këtë kemi përmbledhur këshillat e këtyre prodhuesve të produkteve të kujdesit për flokët: Davines, Neil George dhe […]

thumb image

10 ushqimet më të shëndetshme për drekë

Pikkom

Kur përpiqeni të humbni peshë, vakti i drekës mund t’ju duket si luftë veçanërisht nëse mundësitë më të aksesueshme për ju janë ushqimet e shpejta apo kafenetë. Vërejini proporcionet tuaja që të mund të kontrolloni sasitë e kalorive. Kjo do të thotë që duhet të synoni drejt ushqimit me vete, ose të mësoni të zgjidhni […]

thumb image

10 fakte në lidhje me Gucci që nuk i keni ditur

Pikkom

Gucci është një ndër markat më të dashura dhe njihet për inovacion dhe dizajne të pakoha. Por sa mirë e njihni këtë markë? Ne kemi përmbledhur për ju 10 fakte. Le të testojmë njohuritë! 1 Guccio Gucci e filloi kompaninë e tij të mallrave dhe valixheve të lëkurës në Firence të Italisë në vitin 1921. […]

thumb image

Ushqimi i Duhur për Kujtesë të Shkëlqyer

Agroweb

Truri është një makineri e fuqishme. Ai kontrollon çdo gjë: lëvizjet, mendimet, ndjenjat dhe reagimet me një shpejtësi marramendëse. Truri është gjatë gjithë kohës në punë, edhe kur jeni në gjumë. Kjo e bën trurin, organin më energji-dashës në të gjithë organizmin. Truri zë 2% të peshës së trupit, por ama konsumon më shumë se […]

thumb image

Llojet Më të Mira të Aloe Verës

Agroweb

Ajo njihet si bima e pёrjetёsisё dhe simbol i parajsёs. Vlerat e Aloe Verёs janё tё mrekullueshme dhe me siguri lexuesit e AgroWeb.org janё tё mirёinformuar. Kёtё bimё tё mrekullueshme mund ta kultivoni edhe nё shtёpinё tuaj dhe ta keni gati pёr urgjenca si gёrvishtje, çarje apo djegie. A e dinit se nga bima e […]

thumb image

Të heqësh dorë nga mishi i kuq – Alternativat më të mira të shpendëve

Agroweb

Rusët dhe shqiptarët janë njerëz që e dashurojnë mishin e kuq. Ngado që kam shkuar jam tunduar nga mish i pjekur, paidhaqet, qoftet dhe berxollat deri në atë pikë sa më erdhi në majë të hundës. Ndaj, një vit më parë vendosa të heq dorë nga mishi i kuq. Një nga dilemat më të mëdha […]

thumb image

7 zakone që po ju shkatërrojnë dhëmbët

Pikkom

Megjithëse jemi të sigurt se si të rritur që jeni, ju tashmë e dini mënyrën e saktë të larjes së dhëmbëve, prapë jeni të rrezikuar nga shumë faktorë të tjerë. “Keni qindra bakterie në gojë”, thotë Julie Cho, dentist në New York. “Ato përdorin sheqerin si ushqim dhe prodhojnë acide që dëmtojnë smaltin tuaj.” Por […]