Përqark

Të fundit

thumb image

Gjithçka për probiotikët, bakteret e mira për shëndetin

Agroweb

Shumica e reklamave në televizion tregojnë që ne kemi shumë nevojë për probiotikët. Tregjet janë të mbushura me produkte të pasura me probiotikë. Mjekët gjthnjë sugjerojnë shoqërimin e antibiotikëve me probiotikë. A e dini se çfarë janë probiotikët? A kemi me të vërtetë nevojë për to? Shumë prej nesh nuk kanë një ide të qartë, […]

thumb image

5 shenja fizike që tregojnë se jeni shumë të stresuar

Pikkom

Jeta mund të bëhet shumë stresuese dhe shumë prej nesh bien viktima të “dua t’i bëj të gjitha.” Stresi na shtyn drejt të shkëlqyerit në punë, të kërkuarit të aktiviteteve vullnetare dhe të mbajturit të një jete shoqërore aktive. Është e admirueshme të paturit të etikës në punë, të dedikuarit të jetës në ndihmë të […]

thumb image

10 Fakte suprizuese për Louis Vuitton

Pikkom

Të gjithë kemi dashuritë tona për markat e prodhimit të veshjeve dhe aksesorëve. Ndodh që shumë prej nesh e kanë këtë lidhje kimike në veçanti me Louis Vuitton. Më parë kemi postuar një fakt në lidhje me çantat Louis Vuitton, se si i djegin për të mos qenë të detyruar të bëjnë kompromise me çmimin. […]

thumb image

Katër Ekzotiket Natyrale

Agroweb

Lista e super ushqimeve dhe produkteve të mira për shëndetin e njeriut është e pasur. Në këtë listë gjen edhe produkte si kokrrat Acai dhe Goji, farat Chia dhe vajin e arrës së kokosit, të famshme për vlerat superiore ushqyese. Nëse nuk keni dëgjuar për to, më lejoni t’ju them që këto produkte kanë shkaktuar […]

thumb image

Vlerat e Shtatë Vajrave Bimorë

Agroweb

Trajtimet e lëkurës nëpërmjet vajrave esencialë bimorë janë në modë kohët e fundit. Çdo markë e famshme ka linja të personalizuara vajrash esencialë që shënjestrojnë nevojat e ndryshme të çdo lëkure. Gjithnjë kam qenë dashamirëse e përdorimit të vajrave esencialë në rutinën time të kujdesit për lëkurën. Kam provuar disa lloje vajrash esencialë të markave […]

thumb image

Udhëtim pikant në botën e erëzave

Agroweb

Historia e erëzave është me të vërtetë magjepsëse. Disa prej jush mund ta dini tashmë që njerëzit kanë rrugëtuar mijëra kilometra në kërkim të një lloj erëze. Të tjerë kanë përdorur erëzat për të shëruar sëmundjet dhe shumë syresh kanë nisur edhe luftë në emër të tyre. Arkeologët kanë zbuluar erëzat në varrezat Egjiptiane që […]

thumb image

Këto 4 sekrete Japoneze të mirëqenies më ndihmuan të humbja 18 kilogramë

Pikkom

Nga Katheryn Gronauer për elitedaily  Kur arrita në Tokio isha 18 kilogramë mbi peshë dhe i tregova vajzës me të cilën ndaja dhomën që isha shumë e shqetësuar për këtë situatë. Ajo më tha, “Ndoshta duhet të bësh një banjë të ngrohtë sonte. Do të të ndihmojë.” Një banjë të ngrohtë? Çfarë lidhje kanë banjat […]

thumb image

7 Këshilla për ta bërë të ushtruarit interesant

Pikkom

Pavarësisht dobive për sa i përket peshës, të ushtruarit rregullisht është një nga ato zakone të mira që të gjithë duhet ta synojmë. Dobitë e të ushtruarit janë të pafundme. Na ndihmon të bëjmë gjumë më të rehatshëm, të manaxhojmë stresin dhe ankthin, të reduktojmë rrisqet për sëmundje të zemrës, reduktojmë rrisqet për kancer madje […]

thumb image

Sekreti 90-sekondësh që do t’ju ndryshojë jetën

Pikkom

Pavarësisht se mund të duam të mos e pranojmë, ne jemi përgjegjës për emocionet që përjetojmë. Çdo mendim krijon një reaksion kimik dhe ky reaksion shkakton një përgjigjje fizike. Se sa e rëndë tingëllon, kjo mbetet në varësi të perceptimit të gjithkujt. Pa e vrarë mendjen vazhdojmë të rrotullojmë në kokë të njejtat mendime, dialogje […]

thumb image

Luftoni pagjumësinë me këto zgjidhje natyrale

Agroweb

Në ditët e sotme, kërkimet shkencore moderne tregojnë se të paktën 90 përqind e njerëzve vuajnë nga pamjaftueshmëria e ushqyesve të domosdoshëm për nxitjen e gjumit, i cili është i rëndësishëm për një sërë aspektesh të shëndetit. Pamjaftueshmëria e këtyre përbërësve kanë lidhje me pagjumësinë, kontraktimet muskulore, stresin, sindromat paramenstruale, dhe shëndeti i pakët i […]