Shëndet

Të fundit

thumb image

10 ushqime që nuk do të donit t’i ringrohnit

Pikkom

Edhe pse ringrohja e ushqimit është kthyer në një mënyrë të rehatshme të të jetuarit, disa prej këtyre ushqimeve nuk duhet të ngrohen. Nëse është e premte pasdite dhe ke nevojë të pastrosh frigoriferin, ose do të përgatitësh vaktin tënd me ato që të kanë mbetur nga një ditë më parë, mikrovala është mikja që […]

thumb image

Pse nuk duhet t’i kryqëzoni kurrë këmbët

Pikkom

Të ulur, me këmbët e kryqëzuara gjithë hijeshi, ndoshta është pozicioni më preferuar i njerëzve për të qendruar ulur, madje shumë prej nesh e bëjnë pa e kuptuar. Ky pozicion është shumë elegant, joshës dhe shpesh tregues i feminilitetit. Jemi mësuar tashmë të kryqëzojmë këmbët pa e kuptuar, por jo të gjithë e dimë që […]

thumb image

Kryeni stërvitjen tuaj në natyrë për këto 7 arsye

Pikkom

Mendoni se stërvitja në palestër është e vështirë? Mund të bëhet edhe më e vështirë kur koha e mirë ju fton të braktisni ato katër mure për diellin dhe flladin e freskët. Mos i injoroni instiktet tuaja! Natyra është vendi perfekt për të vënë trupin tuaj në punë. Ja përse do të lexoni 7 arsye […]