Stil dhe Imazh

Të fundit

thumb image

Mësim mbi historinë e bukurisë: Inglot, nga një kompani farmaceutike në një gjigand të makiazhit

Pikkom

Me shumë nuanca të përziera, të përputhshme dhe me më shumë dyqane ndërkombëtare në krahasim me markat që kanë dyfishin kohës së operimit në treg, Inglot Cosmetics është një nga kompanitë më të suksesshme të kozmetikës në botë. Natyrisht, Inglot është nndër të preferuarit edhe në Shqipëri. Dhe historia që qëndron pas saj, nga fillimet […]

thumb image

Si u bë fruti Mango, emri i një kompanie veshjesh me prestigj

Pikkom

Mango është një kompani e prodhimit të veshjeve, dyqanet e së cilës tashmë gjenden në shumë shtete të botës. Kompania prodhon kryesisht veshje, aksesorë, këpucë dhe çanta për femra, por që nga viti 2008 gjenden dyqane Mango që shesin veshje për meshkuj.     Mango u themelua në vitin 1984, nga dy vëllezër turq, Isak […]

thumb image

Si u bë bariu turk pronari miliarder i LC Waikiki

Pikkom

LC Waikiki po sjell modele që u bëjnë thirrje si laikëve ashtu edhe atyre besimtarë të vendeve si Lindja e Mesme, Afrika dhe Azia.   Në një dyqan LC Waikiki pranë një autostrade në qendër të Stambollit, turma të tëra klientësh studiojnë raftet, vëzhgojnë manekinët dhe provojnë fustane të gjatë për mbrëmje, pantallona dhe veshje të tjera. […]

thumb image

10 fakte të pabesueshme për Chanel

Pikkom

Dihet tashmë që Chanel është një nga kompanitë më të njohura dhe të dashura të modës në botë. Por si çdo histori tjetër intriguese, edhe historia e Chanel përman një sërë detajesh për të cilat zor të kemi dëgjuar më parë. Suksesi i Chanel, sigurisht i dedikohet kryesisht themelueses, Coco Chanel, por mendja e saj krijuese […]

thumb image

Kjo është mosha e duhur për të aplikuar botoks parandalues, sipas dermatologëve

Pikkom

Për natyrën e lajmeve të sotme nuk është më surprizuese që: Njerëzit janë zyrtarisht të interesuar në trajtime injektuese. Sipas Shoqërisë Amerikane të Ndërhyrjeve Plastike, gjatë vitit të fundit janë kryer rreth 7 milion proçedura injektimi duke përfshirë botoks. Dhe ky numër vazhdon të rritet. Sipas ekspertëve, vihet re një rritje e numrit të pacientëve […]

thumb image

5 gjëra që duhet t’i dini përpara se të prisni flokët

Pikkom

Nëse keni flokë të gjatë, vera mund t’ju shtyjë t’i prisni. Nuk mjafton që tashmë i kanë prerë të njohura si Jennifer Lawrence apo Scarlett Johansson. Duhet të dimë se si mund ta bëjmë tonin këtë stil. Për këtë kemi përmbledhur këshillat e këtyre prodhuesve të produkteve të kujdesit për flokët: Davines, Neil George dhe […]

thumb image

10 fakte në lidhje me Gucci që nuk i keni ditur

Pikkom

Gucci është një ndër markat më të dashura dhe njihet për inovacion dhe dizajne të pakoha. Por sa mirë e njihni këtë markë? Ne kemi përmbledhur për ju 10 fakte. Le të testojmë njohuritë! 1 Guccio Gucci e filloi kompaninë e tij të mallrave dhe valixheve të lëkurës në Firence të Italisë në vitin 1921. […]

thumb image

10 Fakte suprizuese për Louis Vuitton

Pikkom

Të gjithë kemi dashuritë tona për markat e prodhimit të veshjeve dhe aksesorëve. Ndodh që shumë prej nesh e kanë këtë lidhje kimike në veçanti me Louis Vuitton. Më parë kemi postuar një fakt në lidhje me çantat Louis Vuitton, se si i djegin për të mos qenë të detyruar të bëjnë kompromise me çmimin. […]

thumb image

Vlerat e Shtatë Vajrave Bimorë

Agroweb

Trajtimet e lëkurës nëpërmjet vajrave esencialë bimorë janë në modë kohët e fundit. Çdo markë e famshme ka linja të personalizuara vajrash esencialë që shënjestrojnë nevojat e ndryshme të çdo lëkure. Gjithnjë kam qenë dashamirëse e përdorimit të vajrave esencialë në rutinën time të kujdesit për lëkurën. Kam provuar disa lloje vajrash esencialë të markave […]

thumb image

7 Këshilla për ta bërë të ushtruarit interesant

Pikkom

Pavarësisht dobive për sa i përket peshës, të ushtruarit rregullisht është një nga ato zakone të mira që të gjithë duhet ta synojmë. Dobitë e të ushtruarit janë të pafundme. Na ndihmon të bëjmë gjumë më të rehatshëm, të manaxhojmë stresin dhe ankthin, të reduktojmë rrisqet për sëmundje të zemrës, reduktojmë rrisqet për kancer madje […]