Stil dhe Imazh

Të fundit

thumb image

15 trende piercing të kësaj vere

Pikkom

Nëse nuk jeni të sigurta për shpimin e radhës së veshëve bëni mirë të dini më parë se cilat janë mundësitë që mund të provoni. Që të vogla shpojmë veshët në mënyrë tradicionale në të njejtin vend dhe me shumë mundësi me gurët e vegjël të shndritshëm. Por mundësitë janë të pafundme për të eksperimentuar. […]

thumb image

Kjo blogere mode 63 vjeçare po ia hedh çdo stereotipi të fushës

Pikkom

Hap krahun, Kendall Jenner! Ju mund të hamendësoni që nuk ka asnjë person të kësaj moshe që mund të vendosë rregullat e modës. Përgatituni të mësoni nga më e mira! Lyn Slater, një profesoreshë në universitet dhe punonjëse sociale, e quajti blogun e saj Accidental Icon pasi paparacët e morën për të famshme dhe e fotografuan […]

thumb image

Zyrtare: Ky trend i vetullave po e dominon vitin 2017

Pikkom

Në përpjekje për të patur vetullat perfekte, kemi provuar pothuajse gjithçka, duke përfshirë lapsin, xhelin, pomadat dhe përtej gjithë këtyre. Por ky vit padyshim që do të sjellë trende të reja, ndër të cilat më dominuesi është microblading. Për vetulla natyrale dhe më të plota ju ftojmë të lexoni artikullin. “Mendoj se do të shohim […]

thumb image

Si t’i trajtoni flokët tuaja kaçurrela

Pikkom

Bëni kujdes kur i thani me peshqir Flokët nuk duhen shkundur apo tërhequr, aq më pak fërkuar me peshqir. Pasi i keni larë me shampon e duhur për kaçurrela, zbutur dhe krehur ndërkohë që janë ende me balsam, thajini duke pompuar një peshqir të pastër dhe të thatë. Nëse keni pak kohë në dispozicion mund […]

thumb image

11 elementë modernë që duhet t’i keni në garderobë këtë sezon

Pikkom

Kapele BaseBall-i Mund ta kombinoni me veshje elegante gjatë ditës apo me një bluzë të rehatshme me kapuç, ndërsa pasditen kushtojani fustanit ekstravagant dhe kombinimit të pazakontë me kapele.    T-shirt me logo Dikur, veshjet me stampime të ekzagjeruara ishin shenjë e mungesës së shijeve në të veshur. Por, jo më! Çdo stampim funksionon: qofshin […]

thumb image

Çfarë duhet të dini përpara se të filloni stërvitjen CrossFit

Pikkom

CrossFit po kthehet në një sensacion në Shqipëri. Nëse po mendoni të filloni CrossFit ose po pyesni veten nëse duhet ta provoni të paktën një herë duhet t’i hidhni një sy këtij artikulli. Do të merrni përgjigjjet e duhura dhe do të dini me siguri se çfarë ju pret. Çfarë është CrossFit? I ideuar nga […]

thumb image

Modelet e flokëve të Dybala dhe futbollistëve të tjerë të famshëm që mund t’i bëni tuajat

Pikkom

Moda ndryshon nga dita në ditë dhe ajo që sot quhet “trend” mund të jetë diçka e së shkuarës nesër. Por ky fakt është i vërtetë për gjëra të caktuara, duke filluar nga modeli i këpucëve, rrobave, madje dhe modelet e flokëve. Meqë ra fjala te flokët, gjatë viteve të shkuara kemi dëshmuar një sërë […]

thumb image

10 modelë unikë nga e gjithë bota

Pikkom

Gjatë dhjetë viteve të fundit kemi parë se si industria e modës ka thyer barriera të qendrueshme të ndërtuara prej kohësh dhe ka ndryshuar perspektivën e asaj që bën një model të tillë. Për sa mund të kujtojë dikush, rregullat kanë qenë që një modele femër duhet të jetë të paktën 175 cm dhe modelët […]

thumb image

Ja cilën nuancë të buzëkuqit duhet ta bëni tuajën sipas shenjës së horoskopit

Pikkom

Nuk mund të mohohet fuqia e një buzëkuqi të mirë, veçanërisht nëse është edhe i përballueshëm. Mjafton t’u jepni buzëve pak ngjyrë dhe menjëherë ju lexohet ndjenja e fitimtarit në çehre. Pjesa më e vështirë ndoshta është të bëni zgjedhjen e duhur. Nga t’ia fillojmë?! Fatmirësisht mund t’i referoheni ditëlindjes suaj për ta përcaktuar këtë […]

thumb image

Instagrami dhe vajzat

Pikkom

Instagrami është një komunitet me rreth 500 milionë përdorues dhe ka shumë mini-komunitete që variojnë nga ato që promovojnë jetën e shëndetshme e deri te adhuruesit e punk-rock. Por siç thekson Alice Marwick, kërkuese e rrjeteve sociale në Universitetin Fordham, komunitetet e ndryshme nuk pengojnë përdoruesit të krijojnë imazhin e jetës perfekte nga ato çfarë […]