Stil dhe Imazh

Të fundit

thumb image

7 mënyra për të krijuar një garderobë të re

Pikkom

Të gjithëve na ndodh të hapim dollapin dhe të mos emocionohemi me asnjë kombinim të mundshëm. Në kohëra si këto, zgjidhja më e thjeshtë është të dilni dhe të blini gjëra të reja. Apo jo? Epo, ndërkohë që kjo pjesë nuk është problem për disa, nuk është edhe aq realiste për të tjerë. Fatmirësisht ka […]

thumb image

Me palosje, të grisura apo me rrudha? Si duhen veshur xhinset për një pamje perfekte

Pikkom

Sa herë jeni gjendur para pasqyrës dhe keni qenë në dilemë se çfarë të bëni me fundin e pantallonave: t’i palosni, t’i lini të lira, t’i shkurtoni te rrobaqepësi apo t’i grisni? E vërteta është se ashtu si edhe në vitin 2016, ka shumë lloje pantallonash që mund të vishen dhe duhen marrë vendimet e […]

thumb image

Flokë në ngjyrën e xhinseve: Trendi më i papritur i vitit 2017

Pikkom

Është e çuditshme sa janë shtuar kërkesat për t’i bërë flokët në ngjyrën e gurit të hënës. Në fakt pritej duke patur parasysh që në Instagram së fundmi ka qarkulluar trendi i kësaj ngjyre dhe pamundësisë për ta realizuar në flokë. Por, tani ju sigurojmë që gjithçka është e mundur. Kjo nuancë qëndron në familjen […]

thumb image

Nëse keni probleme me aknet në fytyrë, kontrolloni shëndetin e brendshëm

Pikkom

Mund të mësoni shumë në lidhje me shëndetin në përgjithësi duke u bazuar në vendodhjen e akneve të fytyrës. E keni menduar ndonjëherë pse aknet tentojnë të dalin në të njejtin pozicion vazhdimisht? Sipas një teknike të lashtë Ayurvedic, ose ndryshe hartat e fytyrës, vendodhja e akneve mund të tregojë probleme të mundshme me shëndetin. […]

thumb image

Trendi i kostumeve të gjera po merr jetë

Pikkom

A po vjen fundi i kostumeve të ngjitura pas trupit? Historia e veshjeve të meshkujve është shumë e njohur: Në vitet ’80 dhe ’90, veshjet në zyrë ishin më sportive dhe si pasojë kostumet ishin më të gjera. Por, në fillimin e viteve 2000, dizenjuesit e Dior si Hedi Slimane dhe Thom Browne na treguan […]

thumb image

12 njerëz që vërtetojnë fuqinë transformuese të Makeup

Pikkom

Tea Flego e transformoi gjyshen e saj në një qenie rrezëllitëse. Artistja e makeup-it Chrisspy, e ktheu veten në personazhin Dory nga filmi i animuar Finding Dory. Artistja e makeup, Shalom Nchom përdori makeup-in për t’u vetëshëruar emocionalisht dhe fizikisht nga disa djegje fatale të fëmijërisë.  Pesë vjeçari Dylan, u shndërrua në Drake nga artistja […]

thumb image

5 ngjyrat më të bukura për të lyer muret e dhomës së gjumit

Pikkom

Kur zgjedhim ngjyrat për të lyer shtëpinë, pse të mos frymëzohemi nga arti? Në fund të fundit është hapësira më personale, kështu që lejoni ngjyrat tuaja të preferuara t’ju udhëheqin drejt zgjedhjes së duhur. Megjithatë, është një ide e mirë të keni parasysh këshillat e dobishme. Mundësitë janë të shumta, madje mund të kombinoni dhe […]

thumb image

11 blerje që do ta ndryshonin tërësisht garderobën tuaj

Pikkom

2017, si po të ecin punët? Ashtu siç po e shtyn internetin të shkruajë për dieta me shumë mundësi po mendon si t’i ndihmosh garderobat të përshtaten me tendencat më të fundit pa shpenzuar shumë. Besojmë se gjatë festave të fundvitit jeni shpenzuar shumë me ushqimet dhe dhuratat për të dashurit. Mos u shqetësoni, ne […]

thumb image

9 gjëra që duhet të dini për dhuratën aromatike këtë fundvit

Pikkom

A ju shkojnë ndërmend keqkuptimet më të zakonshme në lidhje me aromat? Madje dhe etiketimet duken konfuzuese. Shumë mendojnë që kolonjat janë për meshkuj dhe parfumet për femra, por këto terma i referohen përqëndrimit të vajrave aromatikë në përbërje. Për këtë arsye, janë të pavarura nga gjinia.  Por, ky nuk është keqkuptimi i vetëm. Në […]

thumb image

11 modele festive për flokët e vajzës tuaj

Pikkom

Periudha e Krishtlindjeve është shumë e ngarkuar për mamatë dhe familjet. Mes pazareve, pastrimeve dhe përgatitjeve për tryezën, është e vështirë të koordinohen edhe punë të tjera të nevojshme. Shtojuni gjithë këtyre edhe stresin e të veshurit të fëmijëve dhe të përgatitjes së tyre për festimet.   Këto 20 modele të thjeshta flokësh janë shumë […]