Stil dhe Imazh

Të fundit

thumb image

10 modele festive për flokët

Pikkom

Krishtlindjet dhe Viti i Ri janë dy festat më të pritura të gjithë vitit për pjesën më të madhe të njerëzve. Festime në punë, në shtëpi, me familjen dhe me miqtë. Kudo ndiheni të veçantë dhe sigurisht që edhe pamja duhet ta reflektojë këtë. Një model flokësh interesant mund t’ju zbukurojë gjithë pamjen. Për këtë […]

thumb image

Kthejeni makeup-in e Natës së ndërrimit të viteve në art me këto trende

Pikkom

Viti 2016 ishte ndër më eksperimentuesit për industrinë e bukurisë. Duke filluar me hijet metalike për sytë, hijet e shndritshme për faqet dhe duke vazhduar me nuancat e larmishme të buzëkuqëve, sidomos ata Matte, kemi ndjekur çdo tendencë. Ngjyrat e arit, bakrit, bronzit, metalit dhe kromit, shkojnë më së miri me atmosferën festive të këtij […]

thumb image

Bashkëpunimet në industrinë e modës: 1 vit evolucion në luks

Pikkom

Viti 2016 shenjoi rritjen e numrit të konsumatorëve të rinj në treg dhe do të ishin ata që do të sillnin evolucionin në botën e luksit. Ndër bashkëpunimet më të bujshme ishte ajo e veshjeve të rrugës e Alexander Wang me Adidas dhe padyshim ajo e Kenzo me H&M, të cilët vunë rregullat në tregun […]

thumb image

18 modele festive për të zbukuruar thonjtë këtë sezon

Pikkom

Është koha të pini, të hani gjithçka dëshironi, të pushoni, të gëzoheni dhe kur të gjeni kohë të rregulloni thonjtë tuaj me rastin e festave të fundvitit. Mund t’ju duket sikur ndiheni shumë të vogla me veshjet perfekte me ngjyrat tradicionale të Krishtlindjeve dhe printimet simbolike. Në vend të tyre pse nuk provoni të zbukuroni […]

thumb image

Udhërrëfyesi për blerjet online: 7 faqet që bëjnë dërgesa edhe në Shqipëri

Pikkom

Le ta pranojmë: blerjet në Shqipëri janë shumë të limituara. Disa prej nesh preferojnë të udhëtojnë jashtë për të ezauruar listat e tyre të blerjeve, ndërsa të tjerë u kërkojnë të afërmve të tyre që jetojnë jashtë të dërgojnë gjërat e nevojshme. Por, për të gjithë ata që nuk kanë asnjë mundësi, fatmirësisht disa faqe […]

thumb image

Aksesorët për zbukurimin e mjekrrës ekzistojnë?

Pikkom

Çmenduria e rradhës në internet: Aksesorët për zbukurimin e mjekrrës! Pritej që popullariteti i Nëntorit Pa Rruajtje të ishte i jashtëzakonshëm, por ndërkohë nëpër internet qarkullojnë një mori artikujsh për mirëmbajtjen, rritjen, stilimin dhe së fundmi edhe zbukurimin e mjekrrës. Kjo është hakmarrja e meshkujve! Më në fund është rradha e tyre për të shtuar […]

thumb image

Si të pastroni fytyrën: Rituali i mëngjesit dhe pasdites

Pikkom

Ritualet e bukurisë marrin më shumë kohë se sa mund të imagjinojmë nga rutina e përditshme. Zakonisht, rrëmbehemi nga rutinat tona dhe harrojmë të hedhim një vështrim nga afër, për të kuptuar nëse po e bëjmë gjithçka në mënyrën e duhur. Pastrimi i fytyrës është pjesë e rëndësishme e rutinës, e cila meriton shumë vëmendje […]

thumb image

9 arsye pse ju shfaqen akne krejt papritur

Pikkom

Ndonjëherë, pavarësisht qëllimeve më të mira dhe përdorimit të formulave dhe përzierjeve nga më të ndryshmet, duket sikur nuk po i bëjmë dot ballë shpërthimeve të lëkurës. Por, përpara se të hiqni dorë nga kujdesi për lëkurën tuaj të pashpresë, në vijim do të gjeni këshillat më të dobishme nga një ekspert i kujdesit për […]

thumb image

Manikyri xhel: A e dinit lidhjen e llampave UV me kancerin e lekurës?

Pikkom

Është e qartë që të shpenzuarit të orëve të tëra nën diellin e fortë veror shkakton kancer në lëkurëm, veçanërisht nëse nuk keni marrë masa mbrojëse për veten tuaj. Ndoshta, kur jeni rrugës për në sallonin e bukurisë, nuk ju shkon mendja te kanceri i lëkurës dhe ndërkohë nxitoni për të kapur takimin e thonjve […]

thumb image

Përjetoni tendencën më të fundit: Flokë sukulentë

Pikkom

Mbledhja e bimëve sukulente është shndërruar në një aktivitet për të shtyrë kohën. Aftësia për të mbijetuar në ambjente dhe kohë të vështira, e bën të lehtë kujdesin ndaj tyre, sidomos për ata që nuk zotërojnë aftësi shumë të mira kopshtarie. Pra, mund të shijoni proçesin e rritjes së tyre pa u shqetësuar se mund […]