Përreth

Të fundit

thumb image

Arti i Shijes së Turshive Shqiptare

Agroweb

Kur isha e vogël, rrija duke parë gjyshen se si përgatiste lakër turshi. Ajo shpenzonte orë të tëra duke prerë lakra dhe karrota, duke sterilizuar kavanozët dhe duke shtuar erëzat. Mbaj mend që kur e provova turshinë e pabërë, u ankova që nuk ishte aspak e mirë. Gjyshja më tha ‘Fiksoje mirë shenjën dalluese tek […]

thumb image

Bota Magjike e Glikosë Shqiptare

Agroweb

“Gliko – Gliko”… Mbaj mend ta kem dëgjuar këtë fjalë për herë të parë dhe kam menduar se tingëllonte si diçka magjike. Kisha kërshëri ta zbuloja, dhe e tillë ishte. Glikonë time të parë e kam provuar teksa ecja përgjatë kalldrëmeve të Mangalemit të bukur të Beratit, gjatë vizitës time të parë në Shqipëri, pothuajse […]

thumb image

Arti Shqiptar i të Jetuarit

Agroweb

Pak kohë më parë pata kënaqësinë të përjetoj shijet e mrekullueshme të kuzhinës së Mrizit të Zanave. Gatimet e përgatitura me aq kujdes me produkte të freskëta, të rritura fare pranë, brenda fermës së restoranit, i cili gjendet në fshatin Fishtë, rreth 70 kilometra nga Tirana. Restoranti është i famshëm për djathin e tij “të […]

thumb image

Nuk kujtoni dot diçka? Pa problem, provoni ta skiconi më parë

Pikkom

Sa herë ju është dashur të vendosni një lajmërim në telefonin tuaj për të blerë diçka, apo për të kryer porositë? Herën tjetër, në vend që të përdorni fjalët, provoni të skiconi çfarë keni nevojë të kujtoni. Sipas një studimi të Jeffrey Wammes dhe të ekipit të tij të Universitetit Waterloo në Kanada, të vizatuarit […]

thumb image

Vuvuzela e Turizmit Shqiptar

Agroweb

‘Ne jemi njerëz të veçantë që ofrojmë kuriozitet, çmime të lira dhe ushqim bio’. Këtë frazë mbaj mend që kanë hedhur zyrtarët e turizmit, rreth një vit më parë, kur si zakonisht, ne ‘derdhemi’ duke luajtur me shifra, e duke numëruar për turistë potencialë edhe fshatarët e zonës aty pranë. Në fakt një nga gjërat […]

thumb image

Rakia ime është Shqiptare

Agroweb

E rritur në Rusi, në vendin e mirënjohur për dashurinë ndaj një pijeje alkolike tipike, një nga subjektet më intriguese të hulumtimit tim ishte thuajse e pashmangshme të ishte Rakia. Sa herë që unë përmend pijen shqiptare Raki, miqtë e mi turq, boshnjakë, serbë, rumunë, malazezë, maqedonas madje edhe grekë tundin mohueshëm kokën në mënyrë […]

thumb image

Shqipëria që dua

Agroweb

Unë jam Liana Suleymanova dhe vij nga Republika e Bashkortostanit, në Rusinë Qendrore, pikërisht në perëndim të Maleve Urale. Për të parën herë erdha në Shqipëri në vitin 2010 dhe mënjëherë e dashurova këtë vend magjepës dhe mikpritës Ballkanik, natyrën e tij të virgjër dhe ushqimin marramendës, por ajo që më tërhoqi edhe me shumë […]

thumb image

Tradita shqiptare, këmbëkryq në New York

Agroweb

Nëse shija është ajo që i drejton planet tuaja turistike, apo keni një tërheqje ndaj ushqimit tradicional, akoma më mirë nëse ai është shqiptar, atëherë je në vendin e duhur. Ose më saktë duke lexuar shkrimin e duhur. Një artikull i publikuar së fundmi në gazetën amerikane New York Times sjell pikërisht këtë shije tradite […]

thumb image

Çfarë Qëndron Pas Logos Bio dhe Organike

Agroweb

Bujqësia organike shpesh konsiderohet si mënyra më e mirë për të ushqyer konsumatorët pa shkatërruar mjedisin. Thënë thjesht, kjo bujqësi qëndron në harmoni me natyrën, i sjell konsumatorit ushqim të freskët, të shijshëm dhe të shëndetshëm. Parimi bazë është që natyra duhet të bëjë atë që e bën më së miri. Bujqësia organike funksionon në […]

thumb image

Qytetet shqiptare që do të fundosen nga deti

Agroweb

Durrësit, Lezhës, Vlorës dhe ndonjë cepi tjetër të vogël parajse në bregdetin Adriatik mund të bëheni gati shpirtërisht për t’i thënë lamtumirë. Disa nga plazhet e bukura ku morët diell e u krodhët në det do të shkatërrohen aq sa në disa prej tyre nuk do të gjeni më vend as sa për të shtrirë […]