Të fundit

...

Përreth

Shqipëri-Poloni, sfidë me rëndësi të madhe edhe për UEFA-n, gjykon një francez!

Shqipëria ka nisur përgatitjet për sfidën e së martës ndaj Polonisë që për kuqezinjtë do të jetë si një finale në garën për vendin e…

...

BUZZ

Qeveria Italiane lehtëson masat, hapen kinematë, më shumë tifozë në stadiume

Qeveria italiane vendosi që masat kufizuese të lehtësohen duke filluar nga data 11 tetor. Vendimi hap kinematë dhe teatrot me 100 për qind të kapaciteteve,…

...

BUZZ

Tesla kalon 1 miliard dollarë fitime në T2: Vonon prezantimin e baterive të reja dhe të famshmit “Cybertruck”

Tesla ka publikuar performancën për tremujorin e dytë, me të ardhura neto sipër projeksioneve, falë shitjeve më të mëdha të makinave elektrike, ndërkohë që rriti…

...

Përqark

200,000 hektarë nga pyjet e Amazonës shkatërrohen çdo ditë/ Së shpejti do të jetë shumë vonë për njerëzimin

Pak para ditëlindjes së tij të 44, në dhjetor 1988, aktivisti mjedisor Chico Mendes parashikoi ai nuk do të jetojë deri në Krishtlindje. “Në fillim,”…

Sponsorizuar

Agroweb

 

Frakton