Stil dhe Imazh

Të fundit

thumb image

10 fakte në lidhje me Gucci që nuk i keni ditur

Pikkom

Gucci është një ndër markat më të dashura dhe njihet për inovacion dhe dizajne të pakoha. Por sa mirë e njihni këtë markë? Ne kemi përmbledhur për ju 10 fakte. Le të testojmë njohuritë! 1 Guccio Gucci e filloi kompaninë e tij të mallrave dhe valixheve të lëkurës në Firence të Italisë në vitin 1921. […]

thumb image

10 Fakte suprizuese për Louis Vuitton

Pikkom

Të gjithë kemi dashuritë tona për markat e prodhimit të veshjeve dhe aksesorëve. Ndodh që shumë prej nesh e kanë këtë lidhje kimike në veçanti me Louis Vuitton. Më parë kemi postuar një fakt në lidhje me çantat Louis Vuitton, se si i djegin për të mos qenë të detyruar të bëjnë kompromise me çmimin. […]

thumb image

Vlerat e Shtatë Vajrave Bimorë

Agroweb

Trajtimet e lëkurës nëpërmjet vajrave esencialë bimorë janë në modë kohët e fundit. Çdo markë e famshme ka linja të personalizuara vajrash esencialë që shënjestrojnë nevojat e ndryshme të çdo lëkure. Gjithnjë kam qenë dashamirëse e përdorimit të vajrave esencialë në rutinën time të kujdesit për lëkurën. Kam provuar disa lloje vajrash esencialë të markave […]

thumb image

7 Këshilla për ta bërë të ushtruarit interesant

Pikkom

Pavarësisht dobive për sa i përket peshës, të ushtruarit rregullisht është një nga ato zakone të mira që të gjithë duhet ta synojmë. Dobitë e të ushtruarit janë të pafundme. Na ndihmon të bëjmë gjumë më të rehatshëm, të manaxhojmë stresin dhe ankthin, të reduktojmë rrisqet për sëmundje të zemrës, reduktojmë rrisqet për kancer madje […]

thumb image

15 trende piercing të kësaj vere

Pikkom

Nëse nuk jeni të sigurta për shpimin e radhës së veshëve bëni mirë të dini më parë se cilat janë mundësitë që mund të provoni. Që të vogla shpojmë veshët në mënyrë tradicionale në të njejtin vend dhe me shumë mundësi me gurët e vegjël të shndritshëm. Por mundësitë janë të pafundme për të eksperimentuar. […]

thumb image

Kjo blogere mode 63 vjeçare po ia hedh çdo stereotipi të fushës

Pikkom

Hap krahun, Kendall Jenner! Ju mund të hamendësoni që nuk ka asnjë person të kësaj moshe që mund të vendosë rregullat e modës. Përgatituni të mësoni nga më e mira! Lyn Slater, një profesoreshë në universitet dhe punonjëse sociale, e quajti blogun e saj Accidental Icon pasi paparacët e morën për të famshme dhe e fotografuan […]

thumb image

Zyrtare: Ky trend i vetullave po e dominon vitin 2017

Pikkom

Në përpjekje për të patur vetullat perfekte, kemi provuar pothuajse gjithçka, duke përfshirë lapsin, xhelin, pomadat dhe përtej gjithë këtyre. Por ky vit padyshim që do të sjellë trende të reja, ndër të cilat më dominuesi është microblading. Për vetulla natyrale dhe më të plota ju ftojmë të lexoni artikullin. “Mendoj se do të shohim […]

thumb image

Si t’i trajtoni flokët tuaja kaçurrela

Pikkom

Bëni kujdes kur i thani me peshqir Flokët nuk duhen shkundur apo tërhequr, aq më pak fërkuar me peshqir. Pasi i keni larë me shampon e duhur për kaçurrela, zbutur dhe krehur ndërkohë që janë ende me balsam, thajini duke pompuar një peshqir të pastër dhe të thatë. Nëse keni pak kohë në dispozicion mund […]

thumb image

11 elementë modernë që duhet t’i keni në garderobë këtë sezon

Pikkom

Kapele BaseBall-i Mund ta kombinoni me veshje elegante gjatë ditës apo me një bluzë të rehatshme me kapuç, ndërsa pasditen kushtojani fustanit ekstravagant dhe kombinimit të pazakontë me kapele.    T-shirt me logo Dikur, veshjet me stampime të ekzagjeruara ishin shenjë e mungesës së shijeve në të veshur. Por, jo më! Çdo stampim funksionon: qofshin […]

thumb image

Çfarë duhet të dini përpara se të filloni stërvitjen CrossFit

Pikkom

CrossFit po kthehet në një sensacion në Shqipëri. Nëse po mendoni të filloni CrossFit ose po pyesni veten nëse duhet ta provoni të paktën një herë duhet t’i hidhni një sy këtij artikulli. Do të merrni përgjigjjet e duhura dhe do të dini me siguri se çfarë ju pret. Çfarë është CrossFit? I ideuar nga […]