Stil dhe Imazh

Të fundit

thumb image

Ja cilën nuancë të buzëkuqit duhet ta bëni tuajën sipas shenjës së horoskopit

Pikkom

Nuk mund të mohohet fuqia e një buzëkuqi të mirë, veçanërisht nëse është edhe i përballueshëm. Mjafton t’u jepni buzëve pak ngjyrë dhe menjëherë ju lexohet ndjenja e fitimtarit në çehre. Pjesa më e vështirë ndoshta është të bëni zgjedhjen e duhur. Nga t’ia fillojmë?! Fatmirësisht mund t’i referoheni ditëlindjes suaj për ta përcaktuar këtë […]

thumb image

Instagrami dhe vajzat

Pikkom

Instagrami është një komunitet me rreth 500 milionë përdorues dhe ka shumë mini-komunitete që variojnë nga ato që promovojnë jetën e shëndetshme e deri te adhuruesit e punk-rock. Por siç thekson Alice Marwick, kërkuese e rrjeteve sociale në Universitetin Fordham, komunitetet e ndryshme nuk pengojnë përdoruesit të krijojnë imazhin e jetës perfekte nga ato çfarë […]

thumb image

Çfarë tregojnë çorapet për personalitetin

Pikkom

E kuqja është formula për çorape me karakter, ndërkohë që printimet tregojnë praninë e një shpirti aventure. Çorapet elegante datojnë që në vitet 1700, kur njerëzit i vishnin të qendisura ose me ngjyra të paimagjinueshme, siç edhe konstatojnë historianët e modës. Sot, të gjithë duke filluar nga ekezekutivët e teknologjisë e deri te drejtuesit e […]

thumb image

Harrojeni fytyrën, ja pse maskat e flokëve janë sensacioni më i fundit!

Pikkom

Kur bëhet fjalë për heroinat e flokëve fantastikë në botën e të famshmëve, Jennifer Aniston zë vendin e parë në listë. Flokët e saj të mëndafshtë dhe te drejtë duken gjithnjë rrëzëllitës, të butë dhe thjesht të shëndetshëm. “Maskat e flokëve janë hidratues të mirë të cilët kanë acide yndyrore dhe lipide që mund të […]

thumb image

Çfarë është Moda e Shpejtë?

Pikkom

Moda e shpejtë përshkruhet si “koleksione veshjesh të lira që u ngjajnë trendeve të modës.” Këto trende ndryshojnë shumë shpejt, duke sjellë stile të reja dhe trende që tentojnë të jenë të vjetëruar për punë javësh. Moda e shpejtë trajton këto trende, por në ndryshim nga emrat e shquar të modës, pjesët moderne krijohen me […]

thumb image

Ngjyrat e flokëve që nuk do t’i shihni më gjatë 2017-ës

Pikkom

Gjithnjë gjendemi në ndjekje të trendeve më të fundit të bukurisë dhe kemi kuptuar që çdo sezon shoqërohet me produktet dhe praktikat përkatëse. Në vitin 2015 bëri bujë konturimi, viti 2016 u pushtua nga hijëzuesit e shkëlqyeshëm dhe ngjyrat shumë dimensionale të flokëve. Por, çfarë do të sjellë viti 2017? Trendet më të bujshme të […]

thumb image

Seriozisht: Kështu e ndryshova tërësisht trupin tim brenda 3 muajve

Pikkom

Nga Hallie Gould për byrdie.co.uk Gjithnjë kam dëshiruar ndryshime marramendëse të trupit tim dhe jam e sigurt që është kështu për pjesën më të madhe të njerëzve. Kam provuar çdo dietë të mundshme dhe trendet në të ushtruar për të arritur në përfundimin që asnjë prej tyre nuk bën për mua. Gjithnjë e kam urryer […]

thumb image

Kardio vs. Ushtrimet e forcës: Cila është mënyra më e mirë për të humbur kilet e tepërta?

Pikkom

Për dekada të tëra është menduar se kardio shërben si ushtrimi më i mirë për humbjen e peshës së tepërt. Më pas ishin trajnerët e ndërtimit të muskujve që mendonin se krijimi i masës muskulore ndihmonte metabolizmin dhe gjithashtu reduktimin e peshës. Kështu që pak vite më parë, kërkuesit nga Duke University ndërmorën studimin më […]

thumb image

Udhëzuesi zyrtar i kodit të veshjes në punë

Pikkom

Të gjithëve na ka ndodhur të qendrojmë përballë garderobës për të gjetur veshjen e duhur për një intervistë pune apo një ditë të zakonshme. E ndërkohë që kombinojmë elemente të ndryshme, në kokë na vërtitet pyetja: “Është veshja e duhur për ambjentin e punës? A janë në rregull veshjet me ngjyra? A janë atletet shumë […]

thumb image

Trendet e bukurisë për vitin 2017, sipas Pinterest

Pikkom

Pinterest-i është burimi të cilit i drejtohemi herë pas here për t’u frymëzuar nga stili, për të gjetur receta të shëndetshme, apo për të mësuar mbi mënyrat më të reja për të ndërtuar muskuj. Dhe gjatë 2016-ës kemi parë gjithçka, duke filluar nga streçet e yoga-s e deri te makeup-i prej njëbrirëshi. Por ndërkohë Pinterest […]