Stil dhe Imazh

Të fundit

thumb image

Trendet e bukurisë për vitin 2017, sipas Pinterest

Pikkom

Pinterest-i është burimi të cilit i drejtohemi herë pas here për t’u frymëzuar nga stili, për të gjetur receta të shëndetshme, apo për të mësuar mbi mënyrat më të reja për të ndërtuar muskuj. Dhe gjatë 2016-ës kemi parë gjithçka, duke filluar nga streçet e yoga-s e deri te makeup-i prej njëbrirëshi. Por ndërkohë Pinterest […]

thumb image

Trendi Daith në piercing

Pikkom

“Nëse do ju sugjeronim tre vende për të bërë piercing, ato do të ishin në lobe, tragus dhe në të ashtuquajturin pozicionin “DAITH”. Daith është kthyer në një trend së fundmi dhe nëse do të bëheshin të tre njeherësh do të dukeshin shumë bukur.   Pra, cilët janë trendet më të shumëpritur të 2017-ës? Kur […]

thumb image

Trendi i thonjve me tel do jua heqë trurin

Pikkom

Në të shkuarën kemi parë shumë trende mbresëlënëse për thonjtë, por ky vit po shenjon fillesat e një të riu akoma dhe më mahnitës. Thonjtë me tel tashmë ekzistojnë dhe ne i duam shumë. Eun Kyung Park, një specialiste manikyri nga Seuli dhe fanse e rock-ut është përgjegjësja për këtë super shpikje. Nëse emri i […]

thumb image

7 mënyra për të krijuar një garderobë të re

Pikkom

Të gjithëve na ndodh të hapim dollapin dhe të mos emocionohemi me asnjë kombinim të mundshëm. Në kohëra si këto, zgjidhja më e thjeshtë është të dilni dhe të blini gjëra të reja. Apo jo? Epo, ndërkohë që kjo pjesë nuk është problem për disa, nuk është edhe aq realiste për të tjerë. Fatmirësisht ka […]

thumb image

Me palosje, të grisura apo me rrudha? Si duhen veshur xhinset për një pamje perfekte

Pikkom

Sa herë jeni gjendur para pasqyrës dhe keni qenë në dilemë se çfarë të bëni me fundin e pantallonave: t’i palosni, t’i lini të lira, t’i shkurtoni te rrobaqepësi apo t’i grisni? E vërteta është se ashtu si edhe në vitin 2016, ka shumë lloje pantallonash që mund të vishen dhe duhen marrë vendimet e […]

thumb image

Flokë në ngjyrën e xhinseve: Trendi më i papritur i vitit 2017

Pikkom

Është e çuditshme sa janë shtuar kërkesat për t’i bërë flokët në ngjyrën e gurit të hënës. Në fakt pritej duke patur parasysh që në Instagram së fundmi ka qarkulluar trendi i kësaj ngjyre dhe pamundësisë për ta realizuar në flokë. Por, tani ju sigurojmë që gjithçka është e mundur. Kjo nuancë qëndron në familjen […]

thumb image

Nëse keni probleme me aknet në fytyrë, kontrolloni shëndetin e brendshëm

Pikkom

Mund të mësoni shumë në lidhje me shëndetin në përgjithësi duke u bazuar në vendodhjen e akneve të fytyrës. E keni menduar ndonjëherë pse aknet tentojnë të dalin në të njejtin pozicion vazhdimisht? Sipas një teknike të lashtë Ayurvedic, ose ndryshe hartat e fytyrës, vendodhja e akneve mund të tregojë probleme të mundshme me shëndetin. […]

thumb image

Trendi i kostumeve të gjera po merr jetë

Pikkom

A po vjen fundi i kostumeve të ngjitura pas trupit? Historia e veshjeve të meshkujve është shumë e njohur: Në vitet ’80 dhe ’90, veshjet në zyrë ishin më sportive dhe si pasojë kostumet ishin më të gjera. Por, në fillimin e viteve 2000, dizenjuesit e Dior si Hedi Slimane dhe Thom Browne na treguan […]

thumb image

12 njerëz që vërtetojnë fuqinë transformuese të Makeup

Pikkom

Tea Flego e transformoi gjyshen e saj në një qenie rrezëllitëse. Artistja e makeup-it Chrisspy, e ktheu veten në personazhin Dory nga filmi i animuar Finding Dory. Artistja e makeup, Shalom Nchom përdori makeup-in për t’u vetëshëruar emocionalisht dhe fizikisht nga disa djegje fatale të fëmijërisë.  Pesë vjeçari Dylan, u shndërrua në Drake nga artistja […]

thumb image

5 ngjyrat më të bukura për të lyer muret e dhomës së gjumit

Pikkom

Kur zgjedhim ngjyrat për të lyer shtëpinë, pse të mos frymëzohemi nga arti? Në fund të fundit është hapësira më personale, kështu që lejoni ngjyrat tuaja të preferuara t’ju udhëheqin drejt zgjedhjes së duhur. Megjithatë, është një ide e mirë të keni parasysh këshillat e dobishme. Mundësitë janë të shumta, madje mund të kombinoni dhe […]