BUZZ

Të fundit

thumb image

Netflix publikon trailerin e dokumentarit ‘Britney Vs Spears’: ‘Sekretet dhe heshtja do të marrin fund’

Pikkom

Eshtë publikuar së fundmi traileri i parë i plotë i Britney vs Spears, një dokumentar në Netflix, nga Erin Lee Carr, që do të eksplorojë betejën ligjore mbi shëndetin mendor të yllit të popit, autonominë dhe kujdestarinë e diskutueshme të mbikëqyrur nga babai i saj. Traileri hapet me zërin e regjistruar të Spears: “Unë thjesht […]

thumb image

Në mes të koncertit, Harry Styles fillon e jep këshilla lidhjesh, që ndoshta ju hyjnë në punë!

Pikkom

Kujt mund t’ia besoni problemet e dashurisë, më mirë se sa Harry Styles? Më 22 shtator, gjatë ndalesës së tij “Love on Tour” në Saint Paul, Minesota, këngëtari i ” Watermelon Sugar”, tha disa këshilla ekspertësh për këdo që po pyet nëse duhet t’i shkruajë ose jo dikujt. Sipas Harry-t, nëse ju duhet të pyesni, me […]

thumb image

Turistët e parë mbërrijnë në hapësirë

Pikkom

Ekuipazhi i Inspiration4, fluturimi i parë me turistë është zyrtarisht në orbitë. Raketa SpaceX Falcon 9 me katër qytetarë të zakonshëm u nis të mërkurën mbrëma nga Qendra Hapësinore Kennedy në Florida. Fluturimi, pa astronautë profesionistë pritet të zgjasë rreth tre ditë nga ngritja deri në uljen në oqeanin Atlantik. Në mesin e katër turistëve […]

thumb image

Meghan & Harry të zgjedhur ndër njerzit më me ndikim në botë, por unaza po bën bujë të madhe

Pikkom

Meghan dhe Princi Harry bënë pjesë në listën prestigjioze të 100 njerëzve më me ndikim këtë vit, dhe pozuan për kopertinën e revistës në koordinimin e veshjeve bardh e zi të stiluar nga Nina dhe Clare Hallworth. Së bashku me këmishën e saj të fildishtë dhe pantallonat me bel të lartë, Markle është parë se […]

thumb image

Ironi e fatit! Babai fiton lotarinë, djali 13-vjeçar pëson aksident

Pikkom

Fituesi britanik i një lotarie miliona dollarëshe, Adrian Bayford po përjeton momentet më të errëta të jetës së tij. Djali 13-vjeçar i tij, që ecte me motor brenda territorit të rezidencës gjigante të familjes, kur u përplas nga një makinë që drejtohej prej motrës së tij 15 vjeçe. Pak kohë pasi fitoi EuroMillions Scots, u […]

thumb image

Qytetet Më të Shtrenjta në Botë – Ku Jetohet Më Mirë

Pikkom

Zhvendosja në një vend tjetër të botës nuk është një vendim i lehtë, por duhet peshuar mirë. Një proverb Latin thotë : ‘ bari është gjithnjë më i gjelbër në anën tjetër’. Kjo mund të jetë padyshim e vërtetë, por kur vjen puna tek zhvendosja duhen marrë parasysh shumë gjëra. Një nga aspektet më të […]

thumb image

Veshjet më trendi për javën e parë të muajit gusht

Pikkom

Zakonisht kërkesat tuaja të modës mund të ndryshojnë së bashku me ndryshimin e sezoneve, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar një fustan të thjeshtë ose një palë këpucë të përsosura. Jo vetëm që veshjet e zgjedhura do t’i mbulojnë të gjitha nevojat tuaja bazike, por do të sigurohemi që gjithçka që përfshihet do të duket po […]

thumb image

“Nuk mund të jetë i njëjti person”/ Rrjetet sociale ‘tërbohen’ nga transformimi dramatik i gruas pas makiazhit (fotot)

Pikkom

Ndryshimi “i shkëlqyeshëm” i një gruaje ka përçarë opinionin në rrjet, teksa shumë sugjeronin se transformimi i saj shokues nuk është i vërtetë. Blogger-ja e njohur si Valeria Voronina, që besohet se është nga Rusia, shpërndau videon e saj të makiazhit ekstrem në rrjetin TikTok , e cila ka mbledhur tashmë 31.2 milionë shikime. Valeria […]

thumb image

Medaljet e ditës së gjashtë, Ariarne Titmus ul nga froni Katie Ledecky-n

Pikkom

Tokio vijon të dhurojë emocione me disiplinat e Olimpiadës që evidentojnë më të mirët e çdo kategorie. Adam Peaty u bë i pari notar britanik që mbrojti një titull olimpik, duke fituar medaljen e artë në stilin 100m bretkosë për meshkuj, me kohën e pestë më të shpejtë në gjithë historinë. 26-vjeçari konsiderohej favorit dhe […]

thumb image

Dua Lipa takohet me Ledri Vulën dhe familjen e tij/ Imazhet e fundit zbulojnë detaje rreth marrëdhënies së tyre

Pikkom

Këngëtarja me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka mbërritur në Shqipëri dhe duket se marrëdhënia e saj me Ledri Vulën është shumë e mirë. Para disa vitesh, të dy u përfolën se kishin nisur një lidhje dashurie, e cila dyshohet se mori fund për shkak të angazhimeve që kishin të dy palët. Ndonëse Ledri Vula është […]