BUZZ

Të fundit

thumb image

Meghan & Harry të zgjedhur ndër njerzit më me ndikim në botë, por unaza po bën bujë të madhe

Pikkom

Meghan dhe Princi Harry bënë pjesë në listën prestigjioze të 100 njerëzve më me ndikim këtë vit, dhe pozuan për kopertinën e revistës në koordinimin e veshjeve bardh e zi të stiluar nga Nina dhe Clare Hallworth. Së bashku me këmishën e saj të fildishtë dhe pantallonat me bel të lartë, Markle është parë se […]

thumb image

Ironi e fatit! Babai fiton lotarinë, djali 13-vjeçar pëson aksident

Pikkom

Fituesi britanik i një lotarie miliona dollarëshe, Adrian Bayford po përjeton momentet më të errëta të jetës së tij. Djali 13-vjeçar i tij, që ecte me motor brenda territorit të rezidencës gjigante të familjes, kur u përplas nga një makinë që drejtohej prej motrës së tij 15 vjeçe. Pak kohë pasi fitoi EuroMillions Scots, u […]

thumb image

Qytetet Më të Shtrenjta në Botë – Ku Jetohet Më Mirë

Pikkom

Zhvendosja në një vend tjetër të botës nuk është një vendim i lehtë, por duhet peshuar mirë. Një proverb Latin thotë : ‘ bari është gjithnjë më i gjelbër në anën tjetër’. Kjo mund të jetë padyshim e vërtetë, por kur vjen puna tek zhvendosja duhen marrë parasysh shumë gjëra. Një nga aspektet më të […]

thumb image

Veshjet më trendi për javën e parë të muajit gusht

Pikkom

Zakonisht kërkesat tuaja të modës mund të ndryshojnë së bashku me ndryshimin e sezoneve, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar një fustan të thjeshtë ose një palë këpucë të përsosura. Jo vetëm që veshjet e zgjedhura do t’i mbulojnë të gjitha nevojat tuaja bazike, por do të sigurohemi që gjithçka që përfshihet do të duket po […]

thumb image

“Nuk mund të jetë i njëjti person”/ Rrjetet sociale ‘tërbohen’ nga transformimi dramatik i gruas pas makiazhit (fotot)

Pikkom

Ndryshimi “i shkëlqyeshëm” i një gruaje ka përçarë opinionin në rrjet, teksa shumë sugjeronin se transformimi i saj shokues nuk është i vërtetë. Blogger-ja e njohur si Valeria Voronina, që besohet se është nga Rusia, shpërndau videon e saj të makiazhit ekstrem në rrjetin TikTok , e cila ka mbledhur tashmë 31.2 milionë shikime. Valeria […]

thumb image

Medaljet e ditës së gjashtë, Ariarne Titmus ul nga froni Katie Ledecky-n

Pikkom

Tokio vijon të dhurojë emocione me disiplinat e Olimpiadës që evidentojnë më të mirët e çdo kategorie. Adam Peaty u bë i pari notar britanik që mbrojti një titull olimpik, duke fituar medaljen e artë në stilin 100m bretkosë për meshkuj, me kohën e pestë më të shpejtë në gjithë historinë. 26-vjeçari konsiderohej favorit dhe […]

thumb image

Dua Lipa takohet me Ledri Vulën dhe familjen e tij/ Imazhet e fundit zbulojnë detaje rreth marrëdhënies së tyre

Pikkom

Këngëtarja me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka mbërritur në Shqipëri dhe duket se marrëdhënia e saj me Ledri Vulën është shumë e mirë. Para disa vitesh, të dy u përfolën se kishin nisur një lidhje dashurie, e cila dyshohet se mori fund për shkak të angazhimeve që kishin të dy palët. Ndonëse Ledri Vula është […]

thumb image

Kaney West rikthehet në Instagram, ndjek vetëm një person

Pikkom

Reperi Kaney West është rikthyer në Instagram, pas tre vitesh mungesë. Rikthimi i tij në platformë bëri dhe më shumë bujë për faktin se ai ndjek vetëm një person, ish-bashkëshorten e tij Kim Kardashian. Në postimet e tij të para, Kanye postoi një një varëse me emrat e fëmijëve si edhe një video me atleten […]

thumb image

Rei Nuriu kthehet pas dy sezonesh te Dinamo

Pikkom

Rei Nuriu sërish me ngjyrat blu të Dinamos. Klubi kryeqytetas, i sapokthyer në Superiore pas nëntë vitesh në Kategorinë e Parë i beson sërish mesfushorit 22-vjeçar, i cili ka qenë pjesë e 18 herë kampionëve të Shqipërisë në periudhën 2017-2019. Nuriu luan mesfushor qendre ndërsa vjen te Dinamo pasi fitoi përvojë me Skënderbeun dhe Kastriotin […]

thumb image

Gruaja më e shëmtuar e botës tallej e ofendohej nga spektatorët, por ishte ajo që ‘qeshi e fundit’ (fotot)

Pikkom

Mary Ann Bevan vuante nga akromegalia, një çrregullim që i shkaktonte trupit të saj të prodhonte tepër hormon rritjeje. Por ajo çka gruaja nuk dinte, ishte se fatkeqësia e saj do t’i sillte mjaft të ardhura. Kur ajo e gjeti veten të ve e me katër fëmijë, gruaja u zotua se të bënte gjithçka për […]