Përshtypje

Të fundit

thumb image

Kur Blen i Uritur, Zbraz Kuletën – Këshilla Për të Mos Shpenzuar Shumë Para

Pikkom

Uria është një nga nevojat më bazë dhe primitive të njeriut, kur nuk kemi ushqim, nuk kemi sy për asgjë tjetër. Në momentet kur na kaplon uria, koha apo paratë janë thjesht mjetet e duhura për të konsumuar ato kaloritë e munguara dhe kështu, shpenzojmë e shpenzojmë pa fund shumë shpesh edhe për gjëra të […]

thumb image

4 Arsye Të Vlefshme Përse Duhet Të Përdorni Biçikletën Çdo Ditë

Pikkom

Çiklizmi është një mënyrë e shkëlqyer për të kryer aktivitet fizik dhe për të humbur kilogramët e tepërt. Por jo vetëm kaq. Çiklizmi është një mënyrë shumë e mirë për të luftuar stresin dhe për t’u ndier mirë. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni më shumë për përfitimet që ofron çiklizmi që në […]

thumb image

Çfarë Kanë Të Përbashkët Njerëzit e Lumtur

Pikkom

Studimet për rolin e lumturisë në mirëqenien e njeriut kanë marrë një hov të madh vitet e fundit. Ekspertët janë veçanërisht të interesuar për sjelljet, qasjet dhe zgjedhjet që nxisin lumturinë tek njerëzit. Deri më tani, ata kanë zbuluar se njeriu mund të ketë nën kontroll të paktën 40% të lumturisë së tij. Pjesa tjetër […]

thumb image

Si e Ndikojnë Trurin Lajmet Politike – Këshillat e Ekspertëve

Pikkom

Lajmet e ditës në vendin tonë janë të mbushura me politikë. Çdo edicion lajmesh nis me një ose shumë politikanë që herë flasin qartë, e herë mes rreshtave për probleme që i takojnë ose jo qyetarit të thjeshtë. Një studim i publikuar në revistën Plus One, ka analizuar pasojat fizike dhe emocionale të angazhimit qytetar […]